top of page

Istik Eesti Mulda

Kes me oleme?

Eesti Taimekasvatus kuulub Skovest Networki ja keskendub uue metsapõlvkonna rajamisele ja hooldamisele. Töötame juba 5 aastat kogu meeskonnaga selle nimel, et metsakasvatuse protsess oleks lihtne ja mugav ning, et taasmetsastamine oleks peale raietöid elementaarne planeeritav samm. 

 

Tööde organiseerimist toetab meie oma metsataimla, mis tänasel hetkel omab võimekust kasvatada 4.2 miljonit noort puud aastas.

Küll aga leiame, et vaatamata kogu metsandussektori poolse suure töö järel ei ole uue metsapõlvkonna areng piisavalt kiire ning jõud ühendades saaksime liikuda rohelise tuleviku poole palju kiiremini, mis tõttu sai loodud projekt “Istik Eesti Mulda”.

eesti metsameister oü.jpg

Istik Eesti Mulda missioon

Eesti Taimekasvatuse missioon on, et taasmetsastamine oleks peale raietöid elementaarne planeeritav samm, mis ei jääks rahalise takistuse või teadmiste puudumise tõttu tegemata.

Istik Eesti Mulda visioon

Eesti Taimekasvatuse visioon on projekti abil ühendada erinevad sektorid Eesti turul: jagades koorma ning seeläbi garanteerida iga raiutud metsamaa uuendamise.

Skovest-Network
merli-lehis
Merli Lehis

Uuendusspetsialist

kristjan-laas
Kristjan Laas

Juhatuse liige, taimla juhataja

joel-lobjakas
Joel Lobjakas

Osakonnajuhataja

Kuidas me sinna jõuame?

Läbi projekti saab iga Eesti ettevõte kaasata oma tarbijad toetama istutusprojekte. Seda väga lihtsal viisil - sidudes iga teenuse või toote meiepoolse pakutava ühikuga, mis sisaldab kodumaist kuuse-, kase- või männitaime ja selle istutust.

Eesti ettevõtted

Seejärel tuleme mängu meie vastutades kogu istutusprotsessi eest ja organiseerides kõik vajalikud tööd: õige puuliigi ja pinnase valimine, maapinna ettevalmistus, taimede tootmine ning lõpuks selle istutamine.

Meie panus

Kolmanda lülina tuleb mängu metsandussektor: peale puude istutamist järgneb kõige olulisem samm: nende hooldamine. Projektiga on liitunud mainekad metsandusfirmad, kes saavad 5 aastase kohustuse projekti raames istutatud puid hooldada. See garanteerib, et istutatud metsast kasvab päriselt õige mets.

Metsandussektor

Liitu projektiga ja saada päring

Aitäh! Võtame teiega ühendust 2 tööpäeva jooksul.

Miks metsa istutamine on oluline?

eesti metsameister oü.jpg

Globaalne keskkond

Puud mängivad olulist rolli kliimamuutuste leevendamisel, sidudes süsihappegaasi, vähendades kasvuhoonegaasi, parandades seeläbi meie atmosfääri. Meie mets toimib justkui hiigelsuur süsinikladu, mis aitab vähendada globaalse soojenemise mõju.

eesti-metsameister

Keskkond ja selle hoidmine peaks olema meie kõigi südameasi ning metsaistutamise kasutegureid on garanteeritult rohkem, kui miinuseid. 

 

Võime rääkida suurtest rohepööretest valitsuses, globaalsetest kliimaeesmärkidest, süsinikturust ning ajamahukatest innovaatilistest lahendustest, kuid kui meil on olemas nii lihtne samm, mida igaüks saab ära teha, on see lausa patt jätta see kõige toimuva taustal tegemata.

eesti metsameister_edited.jpg

Katame kodumaa Rohelise kullaga!

Korduma Kippuvad Küsimused

 • Kes istutab?
  Kogu istutusprotsessi eest vastutab meie meeskond. Oleme Eestis metsa istutanud juba üle 5 aasta!
 • Kuhu on puud istutatud ja kas neid on võimalik vaatamas käia?
  Puud on istutatud meie koostööpartnerite metsadesse, kellele jääb kohustus neid 5 aastat hooldada. Koostööpartneriteks on valitud vaid mainekad metsafirmad, kellega on lisaks sõlmitud kaljukindlad lepingud. Projektis osaledes saate iga istutuse kohta ka raporti, kuhu noor mets rajati - metsa jalutama on kõik oodatud alati!
 • Kuidas teostatud töid dokumenteerime ja presenteerime?
  Kõikidele projektis osalejatele esitatakse raport koos pildimaterjaliga. Esitatud materjali saate kasutada nii omatarbeks, kui ettevõtte turunduses.
 • Kes teostab meie kontrolli?
  Kõikide taimede kvaliteetse istutamise tagab meie metsur Tom Zuravljov, kes on juba aastaid osutanud meie töödele erapooletut kvaliteedikontrolli.
 • Mida Eesti Taimekasvatus sellest projektist saab?
  Projekti missioon on, et taasmetsastamine oleks peale raietöid elementaarne planeeritav samm, mis ei jääks rahalise takistuse või teadmiste puudumise tõttu tegemata. Meie visioon on projekti abil ühendada erinevad sektorid Eesti turul: jagades koorma ning seeläbi garanteerida iga raiutud metsamaa uuendamise.
 • Kus kohast puud pärinevad?
  Oleme Eesti eraomandis olev suurim metsataimla ning kasvatame kodumaiseid kuuse-, kase- ja männipuid. Kõik taimed läbivad ulatusliku kvaliteedikontrolli ning omavad riigi poolseid sertifikaate.

Liitu projektiga ja saada päring

Aitäh! Võtame teiega ühendust 2 tööpäeva jooksul.

skovest network
bottom of page